تاثیر والدین برای درمان چاقی کودکان چیست ؟

اگر کودکتان به اضافه‌وزن یا چاقی مبتلاست،‌ باید به او اطمینان بدهید که در هر حالتی از او حمایت خواهید کرد.

گاهی اوقات احساسات بچه‌ها نسبت به خودشان به احساس والدین‌شان درباره‌ی آنها بستگی دارد و اگر شما کودک‌تان را با هر وزنی که دارد بپذیرید، او احساس خوبی نسبت به خود خواهد داشت.

همچنین این موضوع اهمیت دارد که با کودک‌تان در مورد وزنش صحبت کنید و اجازه بدهید که او نیز نگرانی‌هایش را با شما در میان بگذارد.

والدین نباید کودکان‌شان را به دلیل اضافه‌وزنی که دارند از سایرین جدا کنند. در عوض باید روی عادات غذایی و افزایش میزان فعالیت جسمی اعضای خانواده تمرکز داشته باشند.

اگر اعضای خانواده با هم همراه باشند،‌ همه این عادات صحیح را یاد می‌گیرند و کودکی که اضافه‌وزن دارد، احساس تنهایی نخواهد کرد.

افزایش تحرک در کوکان

افزایش تحرک در کوکان

چطور می توان کودکان را به ورزش و تحرک تشویق کرد ؟

راه‌های زیادی برای مشارکت همه‌ی اعضای خانواده در یک برنامه‌ی سلامتی وجود دارد، اما در این میان افزایش میزان تحرک جسمی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. برخی از این راه‌ها عبارتند از:

  • سعی کنید الگو باشید. اگر کودکان‌تان ببینند که شما فعالیت فیزیکی دارید و ورزش می‌کنید، تمایل بیشتری برای انجام فعالیت جسمی و ورزش در طول زندگی‌شان خواهند داشت.
  • برنامه‌ریزی داشته باشید، طوری که همه‌ی اعضای خانواده به ورزش‌هایی مانند پیاده‌روی، دوچرخه‌سواری یا شنا بپردازند.
  • نسبت به نیازهای فرزندتان حساس باشید. کودکانی که اضافه‌وزن دارند ممکن است برای شرکت در برخی از فعالیت‌ها احساس ناخوشایندی داشته باشند. باید به او کمک کنید فعالیت فیزیکی و ورزش مناسبی را انتخاب کند که از آن لذت ببرد، خجالت نکشد و برایش مشکل نباشد.
  • سعی کنید میزان فعالیت‌هایی مانند تماشای تلویزیون یا بازی‌های کامپیوتری را به این دلیل که موجب یک‌جا نشستن و بی‌تحرکی می‌شود، کاهش دهید.

والدین در هر راهکاری که برای حمایت از کودکان چاق انجام می‌دهند باید این امر را در نظر داشته باشند که هدف تنها انجام فعالیت‌های جسمی یا پیروی از یک رژیم غذایی سالم نیست، بلکه ایجاد فرصت‌هایی برای اعضای خانواده است که سالم و فعال باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *